Müdürün Mesajı

Levent Hoca Fotoğraf.jpg (62 KB)

 

Müdürün Mesajı

 

Yüksekokulumuz, ülkemizin en köklü kurumlarından olan Marmara Üniversitesi bünyesinde 2010 yılında faaliyete başlamıştır. Aynı yıl içerisinde Yüksekokulumuz bünyesinde Adalet Bölümü faaliyete geçmiştir. 2017 yılında da Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri bölümünün açılması ile birlikte hem Adalet Bakanlığına bağlı Adalet Saraylarında, hem de Ceza İnfaz ve Tevkif evlerinde çalışacak insan kaynaklarını yetiştirmeye başlamıştır.

Okulumuz mezunları Marmara Üniversitemizin değerli hocaları ve Adalet Bakanlığının vermiş olduğu konusunda uzman eğitimciler desteğiyle bugünlere başarı ile gelmiştir. Ülkemizin en iyi üniversitelerinden olan Marmara Üniversitesi bünyesinde yer alan Adalet Meslek Yüksekokulumuzun amacı kamu kurumlarındaki eksik personel ihtiyacını nitelikli, konusunda iyi yetişmiş mesleğine hâkim uzman personel yetiştirerek bu konuda kamu kurumlarına gerekli desteği vermektir.

Okulumuz müfredatındaki derslerle sadece kamu kurumları için değil özel sektör için de nitelikli elaman yetiştirmektedir. Mezunlarımız, adliyelerde Yazı İşleri Müdürlüğü, İcra Müdürlüğü görevlerini yapabilmekte, noterler, hukuk müşavirlikleri, devlet kurum ve kuruluşlarında çalışma imkânı bulabilmektedirler. Özel sektörde de çalışan mezunlarımızda banka ve özel şirketlerin hukuk departmanlarını da tercih edebilmektedirler.

Okulumuzda öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almalarının yanı sıra öğretim elemanlarımızın rehberliğinde, ileriki iş hayatları ve kurum tercihlerinde kendileri için en doğru yerde işe yerleşmeleri sağlanmaktadır.

Bu alanı tercih eden ülkemizin gençlerinin en iyi şekilde ve şartlarda sorumluluk sahibi, kişilikli, etik ilke ve değerlere bağlı, vizyon sahibi, araştırmacı, bilgiyi ve doğruyu savunan kendilerine, ailelerine, topluma ve ülkemize faydalı bireyler olarak yetişmesi için okulumuzun tüm hocaları gayret göstermektedir.

Prof. Dr. Levent ÇİNKO


Bu sayfa Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından en son 30.10.2020 15:04:22 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM