Adalet Meslek Yüksekokulu

Adalet Meslek Yüksekokulu

Sıkça Sorulan Sorular

« Geri Dön

Bilgi Yönetim Sistemi *

BYS’den şifre aldım ancak girişte “Kullanıcı ya da şifre hatalı” diye ibare çıkıyor ve giriş yapamıyorum? Veya BYS’den ilk şifre oluşturma alanından şifre oluşturdum. Aktif olarak kullanıyordum. Ancak şuan girişte “Kullanıcı/şifre hatalı” diye ibare çıkıyor ve BYS’ ne girişte sorun yaşıyorum? *

Kayıtlı olduğunuz akademik birimin öğrenci işleri bürosuna giderek şifrenizi sıfırlatmanız gerekir. Şifreniz sıfırlandığında size ilgili birim tarafından herhangi bir şifre verilmeyecektir. Kendiniz www.marmara.edu.tr adresinden Bilgi Yönetim Sistemi’ne giriş yaparak İlk Şifre Oluşturma işlemini yapmanız gerekmektedir.

Bilgi Yönetim Sistemini (BYS) nasıl kullanabilirsiniz? *

 BYS’ne girebilmek için; 1.ADIM: Üniversitemizin web sayfasında www.marmara.edu.tr adresine girerek Bilgi Yönetim Sistemini tıklamanız gerekir    2.ADIM: BYS’yi tıkladığınızda “Giriş” alanına girebilirsiniz. Ekranda “İlk Şifrenizi oluşturmak için tıklayın”   3. ADIM:   İlk şifre oluşturma bölümünde bilgilerinizi harfleri büyük olarak (TC Kimlik No, Baba Adı, Doğum Tarihi) girerek şifre oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturduğunuz şifreyi kısa süre içerisinde aktif olarak kullanınız.